bos

Özgeçmişler Member CV's

BEGÜM GÖKMEN, Korno

Begüm Gökmen korno öğrenimine başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Mahir Çakar’ın sınıfından yüksek şeref derecesi ile mezun oldu. Almanya’nın Cloppenburg kentinde düzenlenen korno sempozyumuna katıldı. 1997 yılında Almanya’nın Bayreuth kentinde yapılan Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası’nın sınavlarını kazanarak, bu orkestrada arka arkaya üç defa burslu olarak çaldı ve Christian Lampert ile çalışma şansına erişti. Aynı zamanda California Üniversitesi Müzik Bölümü dekanı ve orkestra şefi olan Larry Livingston’ın sağladığı bursla Amerika’daki Idyllwild Festival Orkestrası’nda çaldı.Yurt dışında birçok atölye çalışması ve gençlik orkestrası kampına katıldı. Yüksek lisans öğrenimini Mimar Sinan’da Cem Köse, sanatta yeterlik derecesini ise yine Mimar Sinan’da piyanist Selen Bucak ile tamamladı; ve yakın zamanda Doçent unvanını aldı.Akbank Oda, Cemal Reşit Rey Senfoni, İstanbul Filarmoni, Tekfen Filarmoni, Millî Reasürans ve Borusan Filarmoni gibi orkestralarda görev aldı. 2004’te Türkiye’nin ilk uzun soluklu bakır üflemeliler grubu Golden Horn Brass’i kurarak bir ilke imza attı ve bu grubun kurucu üyesi olarak konserlerine devam etti. 2008 yılında Avusturya’dan gelen Sonus Brass tarafından seçilerek Avusturya’nın 5 şehrinde konserlerde yer aldı.Begüm Gökmen 2004 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalışmakta; ayrıca ilköğretim okullarında ve Anadolu’nun çeşitleri kentlerinde bakır nefesli çalgıları tanıtmak amaçlı konserler düzenlemekte.

 

JULIAN LUPU, Trompet

Romanya doğumlu Julian Lupu, George Enescu Akademisi’nde Ioan Rusu ile çalıştı. Diplomasını solo trompet ve pedagoji dallarında aldı. Bayreuth ve Köstence’de trompet kurslarına katıldı.

Serge Baudo, Alexander Dimitriev, Massimo Freccia, Jean Fournet, Howard Griffiths, Peter Gülke, Ernest Martinez Izquierdo, Karl Anton Rickenbacher, Gennady Rozhdestvensky, Nello Santi, Emil Tabakov, Gürer Aykal, Yoel Levi ve Vladimir Ashkenazy gibi ünlü şeflerle birlikte konserler gerçekleştirdi. Ekim ve Kasım 2008’de Çukurova Devlet Senfoni ve Bursa Devlet Senfoni eşliğinde J. G. B. Neruda ve A. Vivaldi konçertolarını seslendirdi. 2009’da Bilkent Senfoni ile Şostakoviç Piyano ve Trompet Konçertosu’nu Gürer Aykal yönetiminde seslendirdi.Napoli, Firenze, Parma, Palermo, Milano, Oradea, İaşi, Arad, Cluj, Bükreş, Rennes, Paris, Marsilya, Lozan, Sion, Zürih, Köln, Düsseldorf, Hamburg, Bamberg, Hannover, Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Adana, Barselona, Madrid, Murcia, Valensiya ve Tokyo’da konserler verdi. 1989, 1991, 1992 yıllarında Köstence Ulusal Yorum Yarışmaları’nda ve 1990’da Bayreuth’ta ödüller derledi.Hayli geniş bir repertuvara sahip sanatçının Joseph Haydn, Wenzel Pichl, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Vivaldi ve Sergey Rahmaninof kayıtları bulunmakta.Halen Bilkent Senfoni Orkestrası’nda solo trompet ve grup şefliği görevlerini sürdüren Julian Lupu; aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisidir.

 

RENATO LUPU, Trompet

1989 yilinda muzisyen bir ailenin cocugu olarak Romanya`da dogdu.
7 yasinda piyano egitimine basladi.
2000 yilinda Turkiye`ye geldi.Kisa bir sure sonra trompet ile ilgilenmeye basladi ve babasi Julian Lupu ile trompet calismalarina adim atti.
2001 yilinda Bilkent Universitesi Muzik Hazirlik Okulu`nun sinavini kazandi.
Ayni yilin Nisan  ayinda Bilkent Genclik Senfoni Orkestrasi esliginde solo bir konser gerceklestirdi. 2007 yilinda Bilkent Senfoni Orkestrasi esliginde  Johann Baptist Georg Neruda trompet koncertosunu solist olarak seslendirdi.
2008 yilinin Ekim ve Kasim ayinda ise Cukurova Devlet Senfoni Orkestrasi ve Bursa Devlet Senfoni Orkestrasi esliginde ogretmeni ve ayni zamanda babasi Julian Lupu ile birlikte Vivaldi 2 trompet koncertosunu seslendirdi.
Ardindan Bilkent Genclik Senfoni Orkestrasi`nin yani sira misafir sanatci olarak Bilkent Senfoni Orkestrasi, Bursa Devlet Senfoni Orkestrasi, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu Senfoni Orkestrası, Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrası`nin da kadrosu dahilinde bulunmus ve bu orkestralar ile Istanbul, Mugla, Bodrum,Bursa, Kibris, Afyon, Mersin,Adana, Almanya, Macaristan, Rusya ve bir cok daha yere turneler gerceklestirmistir.
2009 yılında sef Işın Metin eşliğinde Türk-Yunan Gençlik Orkestrası’nın kadrosu dahilinde bulunmuş ve konserler vermiştir.
Ayrıca Cem Mansur’un yönetmiş olduğu Ulusal Genclik Senfoni Orkestrasına katılarak bu orkestra ile çeşitli konserler ve turnelere katılmıştır.
2009 yılında Alison Balsom, 2011 yılında Gabor Bodolczki, 2014 yilinda Gabor Tarkovi ile ustalık sınıfında aktif katilimci olarak yer almıştır.
Schleswig-Holstein Musik Festival, Ankara Muzik Festivali, Mersin Muzik Festivali, Bursa Muzik Festivali, Istanbul Muzik Festivali ve bunun gibi daha cok onemli  uluslararasi festivallerde katilmis, basariyla konserler vermistir.
2010 yılında tuba sanatçısı Noriyoshi Murakami yönetmeliğinde “Brassissimo” ismindeki quintet oda müziği grubuyla Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’nın önünde solist olarak yer almıştır.
Vladimir Aschenazy, Emil Tabakov, Howard Griffits, Klaus Weise,Gurer Aykal, Işın Metin, Antonio Pirolli, S. Baudo, J.C.Casadesus, A.Dimitriev,E.Gardner, E.M.Izquierdo,Y.Levi, Ion Marin, Gennady Rozhdestvensky,Erol Erdinc, Lior Shambadal,  İbrahim Yazıcı gibi unlu seflerle birlikte yurtiçinde ve yurtdışında konserler gerceklestirmistir.
2011`de Lisans egitimini ustun basariyla tamamlayarak Seref Ogrencisi olarak mezun olmustur.
Ayni yil Bilkent Universitesi Muzik ve Sahne Enstitusu`nde Master ogrencisi olarak kabul edilmis ve 2013 yilinda Yuksek Seref Ogrencisi olarak Julian Lupu`nun sinifindan mezun olmustur.
2013 yilinda D. Sostakovic – Piyano ve Trompet koncertosunu Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrasi ile solist olarak caldi.
2017 yilinda Adana Senfoni Orkestrasi esliginde Vivaldi 2 trompet koncertosunu ve Gershwin – Rhapsody in Blue adli eserlerini solo olarak caldi.
2017 yilinda Gershwin- Rhapsody in Blue, 2018 yilinda ise Bach – Kantata eserlerini Hacettepe Akademik Orkestrasi esliginde solo olarak caldi.
2019 yilinda Izmir Devlet Senfoni Orkestrasi esliginde Vivaldi 2 trompet icin concerto ve Betin Gunes – TR concerto sunu babasi Julian Lupu ile birlikte solist olarak yer aldi.  
Halen Hacettepe Universitesi Ankara Devlet Konservatuvarinda trompet ogretim gorevlisi olan  Renato Alexandru Lupu, ayni zamanda Hacettepe Akademik Senfoni Orkestrasi`nda solo trompet ve Golden Horn Brass grubu uyesidir.
Gorevi bunyesinde bircok solo resital ve sinif konserleri gerceklestirmektedir.

 

 

SİNAN ŞİRİN, Tuba

1989 İzmir doğumlu Sinan Şirin, 2003 yılında bando okullarında euphonium ve tuba öğrenimine başladı. 2013 yılında İstanbul Ünversitesi Devlet Konservatuvarı’na girerek Yılmaz Alkan’ın öğrencisi oldu. Aynı okulda Aycan Teztel ile oda müziği ve  tuba öğrenimine devam eden sanatçı, 2015 yılından beri Golden Horn Brass’in daimi tubacısıdır.Eskisehir ve Bursa senfoni ile de bazı konserlerde eşlik etmektedir.

 

 

 

 

 

 

EMRE BERBERGİL, Trombon

1987 Konya doğumlu Emre Berbergil, 2001-2010 yılları arasında askerî bandolarda profesyonel öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanarak Murat Demiral’ın öğrencisi oldu. Öğrenimine daha sonra Aycan Teztel ile devam etti. Bu süreçte Erden Bilgen, Gökay Gökşen ve Murat Demiral ile oda müziği çalıştı. Jacques Mauger, Yılmaz Alkan, Ahmet Yaldız ve Bedi Durham’ın ustalık sınıflarına katıldı.

 

ModeArt Trombone Quartet, Agathon Brass ve Istanbul Trombone Quartet ile oda müziği çalışmalarına devam eden Emre Berbergil, 2014 yılından beri Golden Horn Brass grubunun sabit üyesi. Ayrıca halen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans öğrenimi görmektedir.

GOLDEN HORN BRASS © 2014 All rights reserved. Tüm hakları saklıdır.
TAYBO.NET