bos

Özgeçmişler Member CV's

BEGÜM GÖKMEN, Korno

Begüm Gökmen korno öğrenimine başladığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Prof. Mahir Çakar’ın sınıfından yüksek şeref derecesi ile mezun oldu. Almanya’nın Cloppenburg kentinde düzenlenen korno sempozyumuna katıldı. 1997 yılında Almanya’nın Bayreuth kentinde yapılan Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası’nın sınavlarını kazanarak, bu orkestrada arka arkaya üç defa burslu olarak çaldı ve Christian Lampert ile çalışma şansına erişti. Aynı zamanda California Üniversitesi Müzik Bölümü dekanı ve orkestra şefi olan Larry Livingston’ın sağladığı bursla Amerika’daki Idyllwild Festival Orkestrası’nda çaldı.Yurt dışında birçok atölye çalışması ve gençlik orkestrası kampına katıldı. Yüksek lisans öğrenimini Mimar Sinan’da Cem Köse, sanatta yeterlik derecesini ise yine Mimar Sinan’da piyanist Selen Bucak ile tamamladı; ve yakın zamanda Doçent unvanını aldı.Akbank Oda, Cemal Reşit Rey Senfoni, İstanbul Filarmoni, Tekfen Filarmoni, Millî Reasürans ve Borusan Filarmoni gibi orkestralarda görev aldı. 2004’te Türkiye’nin ilk uzun soluklu bakır üflemeliler grubu Golden Horn Brass’i kurarak bir ilke imza attı ve bu grubun kurucu üyesi olarak konserlerine devam etti. 2008 yılında Avusturya’dan gelen Sonus Brass tarafından seçilerek Avusturya’nın 5 şehrinde konserlerde yer aldı.Begüm Gökmen 2004 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda çalışmakta; ayrıca ilköğretim okullarında ve Anadolu’nun çeşitleri kentlerinde bakır nefesli çalgıları tanıtmak amaçlı konserler düzenlemekte.

 

JULIAN LUPU, Trompet

Romanya doğumlu Julian Lupu, George Enescu Akademisi’nde Ioan Rusu ile çalıştı. Diplomasını solo trompet ve pedagoji dallarında aldı. Bayreuth ve Köstence’de trompet kurslarına katıldı.

Serge Baudo, Alexander Dimitriev, Massimo Freccia, Jean Fournet, Howard Griffiths, Peter Gülke, Ernest Martinez Izquierdo, Karl Anton Rickenbacher, Gennady Rozhdestvensky, Nello Santi, Emil Tabakov, Gürer Aykal, Yoel Levi ve Vladimir Ashkenazy gibi ünlü şeflerle birlikte konserler gerçekleştirdi. Ekim ve Kasım 2008’de Çukurova Devlet Senfoni ve Bursa Devlet Senfoni eşliğinde J. G. B. Neruda ve A. Vivaldi konçertolarını seslendirdi. 2009’da Bilkent Senfoni ile Şostakoviç Piyano ve Trompet Konçertosu’nu Gürer Aykal yönetiminde seslendirdi.Napoli, Firenze, Parma, Palermo, Milano, Oradea, İaşi, Arad, Cluj, Bükreş, Rennes, Paris, Marsilya, Lozan, Sion, Zürih, Köln, Düsseldorf, Hamburg, Bamberg, Hannover, Ankara, İstanbul, Eskişehir, İzmir, Adana, Barselona, Madrid, Murcia, Valensiya ve Tokyo’da konserler verdi. 1989, 1991, 1992 yıllarında Köstence Ulusal Yorum Yarışmaları’nda ve 1990’da Bayreuth’ta ödüller derledi.Hayli geniş bir repertuvara sahip sanatçının Joseph Haydn, Wenzel Pichl, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Vivaldi ve Sergey Rahmaninof kayıtları bulunmakta.Halen Bilkent Senfoni Orkestrası’nda solo trompet ve grup şefliği görevlerini sürdüren Julian Lupu; aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde öğretim görevlisidir.

 

RENATO LUPU, Trompet

Romanya’da müzisyen bir aileye doğdu. 7 yaşında piyano öğrenimine başladı. 2000 yılında ailesiyle Türkiye’ye yerleşti. Kısa bir süre sonra babası Julian Lupu ile trompet çalışmalarına başladı. 2001’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık Okulu’na kabul edildi. Alison Balsom ve Gabor Bodolczki’nin ustalık sınıflarına katıldı.Aynı yılın Nisan ayında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde bir konser verdi. 2007'de Bilkent Senfoni Orkestrası ile, 2008’de Çukurova Devlet Senfoni ve Bursa Devlet Senfoni Orkestraları eşliğinde Julian Lupu ile birlikte çaldı. Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra, misafir sanatçı olarak Bilkent Senfoni, Bursa Devlet Senfoni, Çukurova Devlet Senfoni, Antalya Devlet Senfoni, Anadolu Senfoni, Hacettepe Akademik Senfoni Orkestralarında; ayrıca 2009 yılında Işın Metin yönetimindeki Türk-Yunan Gençlik Orkestrası’nda ve Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda görev aldı, turnelere katıldı. 2010’da “Brassissimo” kentet ile Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası eşliğinde konser verdi. Halen yüksek lisans öğrencisi olan Renato Alexandru Lupu, trompet öğrenimine Julian Lupu ile devam etmekte. Bilkent Senfoni, Ankara Gençlik Senfoni ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestralarında çalışmalarını sürdürmekte.

 

 

SİNAN ŞİRİN, Tuba

1989 İzmir doğumlu Sinan Şirin, 2003 yılında bando okullarında euphonium ve tuba öğrenimine başladı. 2013 yılında İstanbul Ünversitesi Devlet Konservatuvarı’na girerek Yılmaz Alkan’ın öğrencisi oldu. Aynı okulda Aycan Teztel ile oda müziği ve  tuba öğrenimine devam eden sanatçı, 2015 yılından beri Golden Horn Brass’in daimi tubacısıdır.Eskisehir ve Bursa senfoni ile de bazı konserlerde eşlik etmektedir.

 

 

 

 

EMRE BERBERGİL, Trombon

1987 Konya doğumlu Emre Berbergil, 2001-2010 yılları arasında askerî bandolarda profesyonel öğrenim gördü. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın sınavlarını kazanarak Murat Demiral’ın öğrencisi oldu. Öğrenimine daha sonra Aycan Teztel ile devam etti. Bu süreçte Erden Bilgen, Gökay Gökşen ve Murat Demiral ile oda müziği çalıştı. Jacques Mauger, Yılmaz Alkan, Ahmet Yaldız ve Bedi Durham’ın ustalık sınıflarına katıldı.

 

ModeArt Trombone Quartet, Agathon Brass ve Istanbul Trombone Quartet ile oda müziği çalışmalarına devam eden Emre Berbergil, 2014 yılından beri Golden Horn Brass grubunun sabit üyesi. Ayrıca halen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yüksek lisans öğrenimi görmektedir.

 

 

KUTAY MAKTAY-TROMPET

1985 İzmir doğumlu sanatçı 1996’da kabul edildiği H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı trompet bölümünde Ekrem Akkerman, Adnan Yıldırım ve Erden Bilgen’le çalıştı. Genç Yetenekler 2000 Bakır Üflemeliler yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2001’de C.S.O ile Hummel Trompet Konçertosunu seslendirdi.2011 yılında Antalya senfoni orkestrası,İzmir senfoni orkestrası,Başkent akademik senfoni orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası ile yaptığı solistlik çalışmalarda büyük başarı elde etti.Türkiye genelinde çeşitli oda müziği gruplarıyla verdiği konserlerin yanı sıra devlet senfoni orkestralarında konuk sanatçı olarak yer aldı.Sanatçı 2005 yılında kazandığı Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası’ndaki görevine devam etmektedir.  

                                             

 

MEHMET ALİ BAYDAR-BAS TROMBON

1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak S. Murat Demiral ile trombon, Aycan Teztel ile oda müziği çalışmalarına başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Lisans Programından 2009-2010 öğretim döneminde sınıf atlayarak 89.19 not ortalamasıyla mezun oldu.

2006’da İş Sanat’ın düzenlediği “Parlayan Yıldızlar” yarışmasını “Trombon Beşlisi” ile kazanarak İş Sanat’da “Five Cool Bones” ile konser verdi. 2007’de Berlin UdK’da yapılan “Trombon Masterclass”ında Joseph Alessi ve Rainer Vogt’un oda müziği kurslarına katıldı, kursun bünyesinde kurulan “trombon topluluğu” ile konserler verdi. Ingmar Roos ve Daniel Schnyder’ın ustalık kurslarında yer aldı.

2008 Kasım ayında Londra’da düzenlenen “Türk Müziği Haftası”nda BBC’nin daveti ile katıldığı konserlerde BBC Londra Senfoni Orkestrası’nın trombon grubunda yer aldı. BBC bünyesinde kurulan “Fusion Ensemble” ile çeşitli oda müziği konserleri verdi ve radyo kayıtlarında bulundu. Ayrıca, 2008 Aralık ayında Avusturya Vorarlberg Eyaleti’nde düzenlenen “Sanat’ın Dili” festivalinin müzik kategorisinde “Sonus Brass” ile birlikte Dornbirn, Feldkirch ve Bludenz’de oda müziği konserleri verdi.

2010 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın “genç kuşak solistleri” haftasında Jan Koetsier’in “Dört Trombon ve Orkestra için Concertino”sunu Naci Özgüç yönetiminde ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile şef Prof. Ramiz Melik Aslanov yönetiminde seslendirdi.

2006-2011 yılları arasında Prof. Rengim Gökmen yönetimindeki Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın konserlerinde yer aldı.

2011 yılının eylül ayında kurdukları BLAP BONES trombon kuartet ile Kasım ayında WDR’ın açmış olduğu “Open Audition”ı kazanarak canlı radyo kaydında bulundu.

2011 aralık ayında Essen, “Haus Fuhr” konser salonunda Prof. Heinrich Schmit yönetimindeki Folkwang Brass Band ile “When a Child is Born” isimli eseri seslendirdi.

2012 mart ayında Londra’da “Guildhall School of Music” de düzenlenen Masterclass’a “Folkwang Posaunen Klasse” ile birlikte katıldı ve Peter Gane, Prof. Eric Crees, Simon Wills’in “Ustalık Kursları”nda yer aldı. Masterclass’ın sonunda gerçekleşen Guildhall&Folkwang Trombone Ensemble ile Prof. Eric Crees ve Prof. Chris Houlding yönetiminde konser verdi.

BLAP BONES ile birlikte 2012 nisan ayında Essen Neue Aula’da “Essen Horn Quartet”, Frank Lloyd ve Chris Houlding ile birlikte ortak bir konser verdi. İsviçre Thun’da 2012 nisan ayında gerçekleşen konserde Jos Peperkamp yönetiminde “Musikverein Thun” üflemeli orkestrası eşliğinde BLAP BONES ile birlikte solist olarak yer aldı.

2012 temmuz ayında Essen, “Neue Aula” konser salonunda Prof. Heinrich Schmit yönetimindeki Folkwang Brass Band ile “A Nightingale Sang in Berkeley Square” isimli eseri seslendirdi. 2012 Temmuz ayında “Young Euro Classic”in davetiyle Berlin Konzerthaus’da Igor Stravinsky’nin “Askerin Öyküsü”nü “Ensemble Turquoise” ile seslendirdi. 2012 eylül ayında misafir sanatçı olarak Peter Rundel yönetimindeki “Musikfabrik” ile Carl Orff’un “Prometheus”unu “Ruhr / Triennale Festivali”nde seslendirdi.

2012 kasım ayında Saint Petersburg Rimsky Korsakov Konservatuvarı’nın davetiyle “Uluslararası Konservatuvar Haftası” kapsamında Glazunov Hall’de “Folkwang Posaunenkuartett” ile konser verdi ve Cengiz Tanç’ın solo trombon için “Monofon”(1986) adlı eserini seslendirdi. 2013 Ocak ayinda Münih Senfoni Orkestrası´nin “Yeni Yıl Konseri” turnesinde misafir sanatçı olarak yer aldı.

 
GOLDEN HORN BRASS © 2014 All rights reserved. Tüm hakları saklıdır.
TAYBO.NET